Kiedy zamierzamy wybrać biustonosz, powinniśmy pamiętać o wielu aspektach. Przede wszystkim ważne jest dla nas odpowiednie dobranie bielizny pod kątem rozmiaru. Jest to wymóg konieczny. Ważne są materiały i jakość wykonania bielizny. Nie bez znaczenia jest także odpowiedni krój.

Wybieramy biustonosze – odpowiedni krój

To na jaki krój bielizny się zdecydujemy jest ściśle uzależnione od rozmiaru naszego biustu. Ponadto liczy się okazja, na którą zamierzamy założyć dany model. Jest wiele modeli bielizny, które będą dobrze wyglądały na małych biustach, nie sprawdzą się natomiast na większych. Przykładowo, jeżeli zamierzamy kupić mało zabudowany push up na cienkich ramiączkach, w przypadku dużego biustu nie musi być to koniecznie trafiony wybór. Cienkie ramiączka prawdopodobnie nie utrzymają ciężkiego biustu, pod wpływem ciężaru, który mają do utrzymania będą się wżynały w skórę ramion, natomiast źle dopasowane, zbyt słabo zabudowane miseczki będą w przypadku dużego biustu wyglądały nieestetycznie. Dlatego zanim zdecydujemy się na konkretne biustonosze powinniśmy dokładnie przemyśleć jaki krój będzie nam odpowiadał.

Jeżeli posiadamy biust niewielki, dobrze jest, kiedy miseczki są wypełnione na przykład gąbką. Taki zabieg daje wrażenie powiększenia biustu. W przypadku mniejszych biustów możemy sobie pozwolić niemal na każdy model bielizny. Mniejsze piersi stwarzają bowiem mniejsze wymagania.